Грошова застава - гарантія повернення додому

Бажаючим відвідати Великобританію іноземцям доведеться не тільки отримувати візи, але і залишати досить велику суму в якості гарантії того, що після закінчення терміну дії візи, вони поїдуть назад. З такою пропозицією намір виступити віце-прем'єр уряду Великобританії Нік Клегг, проект промови якого виявився в розпорядженні британських ЗМІ.
За словами Н.Клегг, головною проблемою для імміграційних служб Британії в останні роки не є відверті нелегали, яких так-сяк вдається відловлювати на кордонах, а ті, хто в'їжджають в країну легально, але залишаються в ній і після того, як закінчаться терміни дії виданих їм віз.
"У XXI столітті люди стали частіше подорожувати, все більше людей на час приїжджають в нашу країну і тому необхідно знайти спосіб гарантувати те, що вони потім поїдуть", - цитує слова Н.Клегг газета The Telegraph.
Такою гарантією, за словами віце-прем'єра, міг бути стати стягується з гостей країни грошову заставу розміром від однієї до кількох тисяч фунтів стерлінгів. Ті, хто вчасно покине територію Великобританії, отримають свої гроші назад. Порушники ж не тільки будуть занесені в чорні списки візових служб, а й позбудуться застави.
Втім, стягувати заставу пропонується не з усіх підряд, а лише з тих візитерів, щодо яких є обґрунтовані підозри, що вони можуть затриматися в Британії довше наміченого. В першу чергу мова йде про жителів Пакистану, Бангладеш, Індії та ряду країн Близького Сходу і Африки. Однак точний розмір застави, мабуть, буде встановлюватися окремо в кожному конкретному випадку.
Введення грошової застави не повинно дискримінувати чесних, але не надто заможних туристів. Можливість відвідати Британію, за словами Н.Клегг, не повинна ставиться в залежність від наявності можливості внести заставу.
"Хотілося б, щоб система спрощувала життя чесним гостям, а не покладала на них нову тяжкий тягар. Якщо все буде зроблено правильно, нова система дозволить прискорити і спростити процедуру видачі віз", - цитує Н.Клегг газета The Independent.
Одночасно з введенням грошових застав для туристів пропонується значно збільшити штрафи, які стягують з британських роботодавців за використання праці нелегальних мігрантів. Якщо пропозиції Н.Клегг будуть прийняті, розмір штрафу може зрости до 20 тис. Фунтів за кожного працівника-нелегала.

Похожие страницы