Крилатки є напрочуд гарними рибами

Коли акула нападає, то вона наближається колами, і ось тоді можна підпливти до неї, нанести їй удари в ніс, використовуючи кулак, ногу або наявні предмети (наприклад, камера). Потім хапайте її за плавник і пливіть поруч. Так можна дочекатися підмоги, або ж акула сама втече. Крилатки - одні з найнебезпечніших риб в Червоному морі

Крилатки є напрочуд гарними рибами, їх забарвлення яскрава, рожевих відтінків, численні плавники нагадують розкішні крила. Однак у них є отруйні голки, отримати укол якими можна моментально. Яд вважається смертельним для людини, хоча доза для летального випадку повинна бути значною.

У будь-якому випадку від такого уколу турист відчує серйозну біль, який може призвести до шоку або непритомності. В результаті отруєння отрутою крилатки людина відчуває судоми, порушується до того ж серцебиття. У самому ж місці пошкодження іноді виникає гангрена.


Головна захід обережності - уникати в море контакту з крилатки, не потрібно до неї наближатися і провокувати. Якщо вона вже вколола, то ранку миють і дезінфікують. Яд можна нейтралізувати за допомогою гарячої води, в якій слід тримати пошкоджений орган на період часу до півтори години. Після цього закріплюється давить, а потерпілий відправляється до кваліфікованого лікаря.

Небезпечні риби в Червоному морі - мурениСреді каменів і в рифах мешкають мурени, які своїм довгим тілом нагадують змій. Вони володіють пащею з незліченною кількістю гострих зубів, є агресивними хижаками з швидкою реакцією, тому для людини становлять небезпеку. Після зустрічі з ними запросто можна позбутися пальця або отримати серйозну травму, до того ж знайте, що ці риби, схопивши, що не разожмутся щелепи до смерті.

Тільки вони рідко коли вилазять зі своїх затишних куточків, щоб самим напасти на людину. Мурени лише спостерігають за кораблями поруч туристами, повідомляючи свої грізним виглядом про охорону території, і ніколи не нападуть, якщо не дратувати їх.

Мурени можуть спокійно витримати фотозйомку, однак вони не потерплять проникнення в свої нори. Також не варто перед ними розмахувати руками, особливо, якщо на пальцях є кільця, так як блискучі предмети можуть їх спровокувати.

Укус мурен запросто може призвести до немаленькому зараженню, так як щелепа у них забруднена. Тому рану обов'язково промивають антисептиками, після чого візит до лікаря обов'язковий.

Похожие страницы