Сафарі для туристів


Все, що не робиться, робиться на краще. Тільки зараз починаю розуміти, що це золоте правило мандрівника. Скільки разів бувало: будуєш, так би мовити, вояж-план, прораховувати кожен переміщення. А потім - раз! - І все змінюється. То який-небудь архангельський паромщик нап'ється, то індійський туроператор піде у позаштатну нірвану, то арабська гід в раптовому нападі користолюбства заверне твій автобус в золоту лавку до свого тестя ... відразу - злість, роздратування. Але потім дивишся: а вийшло щось і краще. І в очікуванні порома наобщаться з місцевої зеківської аборігенціей. І індус зі свого глибокого нірвана закличете тебе раптом в таке підшкірне індійське місце, в яке нікого до тебе не возили з часів Афанасія Нікітіна. І у тестя на золотце обов'язково станеться щось соковито-колоритне і глибоко місцево-шехерізадістое. Таке, що будеш згадувати все життя. Загалом, в подорожі все найцікавіше - це незаплановане. "Турвдруг". Ось такий же турвдруг у мене стався в Кенії.

Спочатку з Найробі я - згідно з планом - поїхав на сафарі в найстаріший парк Амбоселі. Парк гігантів. Тут сонце чередовалось з дощем, і було багато звірини. Слони, що виходять з водойм все в блискучому на сонці гудронових плісе. Дивно красиві зебри, ці непарнокопиті Матроскін. У нашому джипі була сім'я: мама, тато і дівчинка Глаша років шести. Глаша відразу запитала, тикаючи пальцем в зебру: "Дивись, тато, а навіщо у конячки попа в тільняшці?" Глаша взагалі все сафарі чарівно почемучкала. Апофеозом її інтересу до світу став наступний діалог з мамою:
- Мама, чому? ...
- Що - чому, Глашенька? ..
Глашенька, після паузи і задумливо знизивши голос:
- Усі чомусь ...

Маса страусів.
До вашого відома: країна Кенія названа по горі Кенія. А "Кенія" - значить: місце, де живе страус.
Тварина страус дуже дурне. Кенійці кажуть, що страус ще дурніший крокодила. Хоча, на кшталт - дурніші крокодилів уже нікуди. Хіба що блондинки. Ще я зрозумів, що якщо страус не надто драний, значить він молодий. А якщо драний - значить старий. Напевно, старі страуси знаходяться в дуже глибокій старческостраусіном маразмі.
Мавпи. Чарівні істоти. Багатоверстатники. Одна, пам'ятаю, лівою рукою чесала ліву пахву, правою - щось їла, лівою ногою виймала інсектов з шуби своє дитинча, правою ногою відганяла сусіда, а хвостом воювала з мухами. Здається, Цезар міг робити дві справи відразу. Або Наполеон. Забув. А тут - п'ять.

Питається, хто від когось стався? Приказки, типу: "зовнішність примата, ментальність пилососа", "від макаки чую" і т. П. Вважаю хамством і наклепом. До речі, питання про походження людини постає в Кенії особливо гостро. Через неї, як відомо, проходить Великий Африканський Розлом. Велика рифова долина. І людина з'явилася десь тут, в кенійської серцевині розлому. Судячи з усього, в результаті розлому відбулося вивільнення енергії, може бути, радіації - і макака мутувала в наполеона. Справа ця, звичайно, темне, але, дивлячись на місцевий ландшафт, на червону глину місцевого путівця, на горизонтальні, стеляться разом із шаруватим туманом гілки секвої, на мовчазно-грізну тушу Кіліманджаро, на місцевих негрів, немов зійшли з картин Анрі Руссо, на мавп-стахановців, починаєш замислюватися про головне.

А Глаша протягом усього сафарі співала веселу пісеньку (на мотив народної про бджілку золоту, яка, "що ж ти дзижчиш"). Глаша сама вигадала слова: "Я -Твоя макака, ти - мій бабуїн ..." Багато ще там було всяких звірів. Сильне враження справляють бегемотики, схожі на старі "3апорожци". Глаша наполегливо говорила "тебемотікі". Кнурці. Носороги (дивлячись на носорогів, я зрозумів всю глибину прислів'я: "фатальний, як попа носорога"). Антилопи-гну. І т. Д. Але, звичайно, головне - це леви. Особливо вражає їх лінь. Абсолютно обломовская. Наївшись, вони можуть з чистою совістю лежати кілька діб. Майже як я. Близько них збирається черга з джипів. Загалом, леви - наші люди. Після Амбосели ми повинні були (разом з Глашей і іншими) їхати в парк Масаї Мара. Це, можна сказати, головний сафарі-парк Кенії і Танзанії. Проїхавши близько трьохсот кілометрів, ми зупинилися. Зупинилися і ще півсотні джипів: австралійських, японських, німецьких, французьких. Час суєти і незрозумілостей. З'ясувалося: в результаті дощів знесла єдиний міст, по якому можна проїхати в Масаї Мара. Ну, звичайно, обурення, крики.

"Яке неподобство!" "3а такі гроші - і не можуть новий міст побудувати!" І т. Д. Я теж розбушувався. "Дорогий товаришу ..." - намагався заспокоїти мене мій чорношкірий гід. "Кенійський шакал тобі товариш!" - Кричав я. Загалом, поводився недостойно. Зараз - соромно. Кенійці дуже швидко змінили наш маршрут. Тепер ми прямували до гори Кенія. Годин через п'ять ми були на місці. Тут, у гори, в серце Кенії, є готель "Серена" (Sеrепа - це система готелів-лоджей, до речі, дуже хороших). "Серена" - це велике (або "великий", не знаю) шале. Напівкруглий, на кшталт готелю "Космос", і дерев'яний. Дуже оригінальна споруда. Такий ось притулок убогого кенійця. В середині півкола знаходиться велика калюжа. Всі вікна і балкони виходять на калюжу. Далі калюжі - джунглі. Калюжа - це водопій для звірини. Весь час перебування в шале є перманентне реаліті-шоу "0рганізованной натовпом тваринки йшли на водопій". Свого роду анти-сафарі. Там ти їздиш до звірині, а тут воно саме до тебе приходить. Майже добу я, озброївшись камерою і біноклем, займався лужетерапіей. Вірніше, займалися ми нею разом з Глашей.

Вночі включалася підсвічування, і все набувало якісь казково-кіпліігіанскіe тони. Сидиш, як в мультику. Якісь синювато-атласні буйволи, слони, попелясті лані, аспідні носороги з червоними в світлі софітів зіницями. Екзотики - море. За самі, як то кажуть, сережки в екзотиці. Коментатором працювала Глаша:
- Ой, козлище Кріворог притопав!
- Уяй, зебра пріскaкала.
- Уау, гебемотік водичку квасить!
Іт. п.
З калюжі ми поїхали зовсім отдохнувшімі.Їздили ще в Накуру, в Самбуру. Нарешті відпочили на океані в Момбасі. Там було цілодобове левову-обломовское лежання під пальмами. Щоденні трихвилинні сеанси прямоходіння по пляжу і багато іншого. Але це - окрема історія. Але чомусь незаплановане сидіння в
шале у калюжі біля підніжжя гори Кенія закарбувалося в пам'яті особливо гостро. Так що хай живе турвдруг! В рамках розумного, звичайно.

Похожие страницы