Класифікація наметів

Налобні ліхтарі дуже зручні. Їх добре використовувати під час нічної риболовлі, у момент ремонтних і профілактичних робіт в темних приміщеннях, скелелазіння, пішого походу в нічний час доби. Їх вага в залежності від додаткового каркаса і кріплень може бути менше 70 гр. Елементом їх харчування є батарейки різного типу та виду, хоча з недавніх пір стали з'являтися і блоки живлення для налобних ліхтарів, заражаються від електромережі. Заряду блоку живлення вистачає від 2 до 4:00 безперервної та інтенсивної роботи, після чого потрібна обов'язкова перезарядка блоку.Підводні ліхтарі відрізняються тим, що їх каркас найбільш ущільнений, загерметизований і заізольований так, що під водою в умовах максимального тиску волога не буде потрапляти в корпус ліхтаря, а світлова лінза буде забезпечувати стабільний потік світла. Такі ліхтарі оснащені рефлекторної лампою з цілісним або єдиним блоком, тому, в останньому випадку при виході приладу з ладу потрібна повна його заміна. Для таких ліхтарів використовують галогенні і ксенонові дволампове Види туристичних ліхтарів
Види туристичних ліхтарів


Кишенькові ліхтарі тут все порівняно просто. Це найбільш поширений і легкодоступний вид ліхтарів. Відрізняються вони лише розмірами, потужністю, залежною від кількості та виду живлять елементів (як правило, це батарейки типу АА «пальчикові»), типами лінз і каркасного матеріалу. Купити побратима кишенькового ліхтаря можна в будь-якому побутовому або спеціалізованому магазині.Електродинамічні ліхтарі здебільшого працюють за рахунок рівномірного натискання на важіль, розташованого на корпусі, з частотою 120 - 130 разів на хвилину. Однак, стали випускати такі моделі, в яких дана махінація спрощена до автоматизму, використовується вироблена вами енергія в акумуляторі, вбудованому в корпус ліхтаря. Досить натиснути на кнопку і потримати її від 30 секунд до 3 хвилин, і ліхтар буде безперервно світити від 7 до 15 хвилин. Інші ж моделі мають додаткові адаптери та роз'єми для підключення до них електричних малопотужних приладів з метою їх підзарядки. Наприклад, можна підключити стільниковий телефон, здатний поглинати енергію вироблювану таким ліхтарем, і чекати повної зарядки телефону.


Спеціальні ліхтарі використовуються в різних сферах обслуговування та послуг, а так само у сферах захисту і оборони населення, служать для здійснення певних завдань. Наприклад, ліхтар з офіційною назвою - «ПОТІК», що генерує лазерний промінь у вигляді вузької смужки світла, прийнятий на озброєння МВС РФ. Він використовується не тільки як звичайний освітлювальний прилад, але і здатний подавати умовні сигнали для попередження будь-якого лиха на відстані до 10 км. Спрямований промінь світла такого ліхтаря в очі може ввести в оману і дезорієнтувати злочинця на відстані до 30 м. А так само «ПОТІК» можна використовувати при прицільної стрільби, як лазерний цілевказівник.


У наших наступних статтях, ми постараємося з'ясувати, які фірми в даний час випускають ліхтарі, за які освітлювальні прилади не шкода буде викласти кілька сотень рублів, а які і гроша ламаного не варті, які ліхтарі прослужать вам максимально довго і багато іншого.

Похожие страницы