Новий туристичний сервіс City-Greets в Німеччині

У Гамбурзі розвивається новий туристичний сервіс City-Greets, який покликаний показати гостям міста його "нестандартна особа". Добровольці з жителів міста показують гостям свої улюблені місця замість традиційних пам'яток, так щоб люди могли побачити місто з суб'єктивної точки зору місцевого жителя.
"Головна мета - показати місто з неофіційної точки зору, зробити його сприйняття більш особистим", - пояснила Марі-Луїза веген, яка записалася добровольцем в центр City-Greets.
На даний момент в Гамбурзі налічується вже близько 30 добровільних екскурсоводів, кожен з яких готує і опрацьовує прийоми спілкування з туристами на власному маршруті. Нерідко це люди похилого віку, які прожили в місті все життя, знають Гамбург і з задоволенням розповідають туристам про своїх улюблених місцях, не забуваючи додавати міські легенди і цікаві факти.
Наприклад, мало хто знає, що гамбургська Сіріхштрассе - це єдина вулиця в Європі, по якій до полудня всі їдуть у напрямку до центру міста, а після полудня - в протилежному напрямку.
Подібних дрібних спостережень найчастіше неможливо домогтися від "запрограмованих" гідів, які розкажуть туристам весь підручник історії, намагаючись не вийти за рамки, які їм окреслило начальство.
Ідея незвичайних турів по місту виникла в США в 1992 році, коли американка Лінн Брукс вирішила водити гостям по тих місцях в Нью-Йорку, які подобалися особисто їй. У Німеччині програма альтернативних екскурсій вже запущена в Берліні, Мюнхені, Мангеймі, Кельні - і відтепер в Гамбурзі. Головною відмінною рисою Гамбурга стала підтримка місцевої мерії, яка готова надати рекламу, а також допомогу в організації подібних турів.
Серед туристів з інших міст Німеччини, як і з сусідніх країн, даний сервіс швидко набирає популярність. Що ж стосується росіян, то, як розповіли EUROMAG в турфірмі "Чайка-Тур", що спеціалізується на подорожах в Німеччину, подібна ідея навряд чи стане масовою, але точно знайде прихильників і серед наших співвітчизників.
"Ідея створити образ міста з" людським обличчям "не нова, хоча такий підхід має свої особливості, якщо врахувати, що справу береться на контроль мерією. Це означає, що у туриста будуть певні гарантії безпеки, що важливо. Справа в тому, що в Німеччині дуже толерантно ставляться до самоорганізовуватися рухам і допомагають їм до тих пір, поки вони не починають претендувати на комерційну сферу. Наприклад, вуличні музиканти в Мюнхені проходять прослуховування в мерії, так як влада вважає їх діяльність важливою складовою образу міста. Самостійним гідам допомагають рідко, але і не ганяють, як в Швейцарії або Австрії ", - прокоментував новину комерційний директор компанії Олександр Турченко.
"З приводу нової ідеї, то, як мені здається, в ній приваблює навіть не стільки похід по незвичайним місцях, скільки форма подачі. Неформальний розповідь дозволяє і дізнатися щось нове і не відчувати напругу своєрідною зобов'язалівки, яка буває на звичайних екскурсіях. Так і питання задати неформальний теж можна, адже в складі офіційної групи багато соромляться показати своє незнання в заданому питанні, і, в підсумку, так і залишаються в невіданні ".
Експерт зазначив, що в подібному сервісі туристу важливо розуміти, на що він підписується, так як претендувати на професійний підхід тут не можна. "Якщо людина ставить собі за мету побачити злачні місця або щось таке, чого не покаже офіційний гід, то простіше до Інтернету звернутися. Важливо мати на увазі, що погоджуючись на подібну послугу, ви орієнтуєтеся не стільки на маршрут, скільки на людину. Варіант такої екскурсії найбільш цікавий для тих, кому цікаво з перших вуст дізнатися, чим живе місто і його мешканці ", - пояснив він.
"Що стосується самих добровольців, то у німців зазвичай дуже хороший рівень англійської мови, щоб доступно все пояснити іноземцям. З іншого боку, це може бути цікаво і студентам, які займаються іноземними мовами, - як практики", - зазначив пан Турченко.
На питання "чи можна серед волонтерів зустріти вихідців з Росії", експерт зазначив, що у наших емігрантів психологія зазвичай не підходить для волонтерської роботи подібного типу, "хоча, безумовно, таке можливо". "Для волонтерської роботи треба мати не тільки вільний час, а й значну частину альтруїзму. Адже спілкування з новою людиною в неформальній обстановці, особливо, якщо це відбувається регулярно, це великий стрес. Добре, якщо волонтер нарветься на хіповую самостійних туристів, у яких нормальне розуміння того факту, що люди навколо - це не обслуговуючий персонал, але ж обов'язково будуть траплятися й надмірно вимогливі панове ", - додав він.
"Взагалі, за статистикою, в основі своїй росіяни їдуть в Німеччину 1-2 рази, і зазвичай в різні міста, хоча є багато людей, які просто люблять цю країну і регулярно її відвідують, але у них зазвичай уже є свої знайомі з місцевих, які забезпечать їх "нестандартної" інформацією про місцеві особливості. Є правда і фанати, які кілька разів на рік приїжджають в один і той же регіон або місто, але ці самі проведуть екскурсію кому завгодно ", - резюмував експерт.

Похожие страницы