Кота Кінабалу - столиця екотуризму


Тут водяться носачі, орангутанги і квітка-мутант
Острів Борнео давно займає провідну рядок в списку туристичних центрів світу. А «утримують» його на цьому місці унікальні природні пам'ятки. Додайте сюди дружелюбність малайців, непогано збереглися традиції, легенди про мисливців за черепами і морських циган, райські острови і прекрасну інфраструктуру.

ТІЛЬКИ НА БОРНЕО!
Кота Кінабалу - столиця екотуризму. Це головне місто провінції Сабах, що розкинулася на північному заході острова Борнео. Від цього сучасного міста, що крок за кроком тіснить непокірні джунглі, починаються маршрути, що ведуть на острови, в ліси, де водяться мавпи-носачі, виростає найбільша квітка в світі раффлезия, в розплідник, де живуть орангутанги. Все це разом можна побачити тільки на Борнео і ніде більше.

Але перш за все Борнео приваблює любителів екзотичного трекінгу. Гора Кінабалу є найвищою точкою Південно-Східної Азії (4100 м). Вершина гори ліниво спочиває на перині хмар, побачити її вдається тільки в ясний день. Близько підніжжя гори, всього в двох годинах їзди від столиці, розкинулося царство дикої природи - Національний парк, де зібрано безліч ідей для пізнавального і активного відпочинку. До речі, на території парку можна зупинитися з ночівлею - тут є пансіонати, котеджі, хостели.

ПІК ЛОУ
Дізнавшись, що на Кінабалу просто так не вийдеш, наша група була серйозно засмучена: приїхати на край світу - і не піднятися на загадкову вершину? На священне місце для народності кадазани-дусуни людям не було дозволено заходити до середини XIX століття. Лише в 1851 році сер Хуг Лоу зробив перше сходження. Щоб заспокоїти духів, йому довелося приносити жертву. Цей ритуал з нещасним півником проводиться щорічно в день підкорення вершини.

У компанії, «завідуючої» сходженням на гору, розповіли: до походу потрібно готуватися ґрунтовно. Спека, дикі джунглі, підніматися на пік Лоу доводиться не поспішаючи, 2-3 дня, обов'язково з провідником, з ночівлею в притулку. І коштує це задоволення близько $ 300, залежно від «зірковості» притулку.
Більшість туристів приїжджають для прогулянок в околицях гори і в Ботанічному саду, де зібрані диво-рослини зі всього острова, 77 з них унікальні. Нам пощастило побачити Раффлезія - найбільша квітка в світі, який цвіте раз на рік тиждень. Квітка чудовий, але зовсім не прекрасний, швидше навпаки. Ківш раффлезії схожий на великий перевернутий яскраво-червоний гриб з пелюстками.

ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ
Гарячі джерела Порінг, що ніколи лякали аборигенів, зараз перетворилися в цивільний SPA-центр з басейнами і ваннами під відкритим небом. А традиційний мотузковий парк для прогулянок над джунглями (висота - до 50 м) додає адреналіну.

Екологічний туризм на Борнео влаштований так: бере активна людина чи громада в концесію шматочок джунглів, облаштовує всім необхідним, набирає штат гідів і обслуги - і «машина» зеленого туризму крутиться всім на радість. Наприклад, який приїхав в туристичне господарство «Борнео Форест Лодж» народ збирається в лісові походи, спостерігає за птахами, влаштовує нічні вилазки в джунглі.

І подивитися на ОБЕЗЬЯН
Наше головне переживання на Борнео - човновий тур по річці Гарама в пошуках мавп-носачів. Мавпам, схоже, подобається гра в хованки, вони раз у раз з'являються і зникають в кронах дерев, викликаючи фурор серед туристів. І тільки до вечора, коли настали сутінки, сім'ї носачів сіли на гілки дерев і мирно заснули. Натомилися, влаштовуючи атракціон для цікавих туристів.

Центр по збереженню орангутангів в Сепілок - найвідоміший і великий в світі заповідник. Він був відкритий в 1946 році для реабілітації осиротілих дитинчат орангутангів. Щоранку в заповіднику можна спостерігати годування бананами. Десятки мавп збираються сюди з усього лісу. Залежно від статусу кожен вибирає плоди різного розміру. На десерт малюкам дають молоко. «Новачки» сидять у вольєрах і з заздрістю спостерігають за вільними побратимами. Кількість мавп назад пропорційно кількості витріщаються на них туристів - хто з них розумніший і хитріший, так і залишається одвічним питанням.

ПРЯМА МОВА
Юлія Фомічова, менеджер по туризму туркомпанії «7 Меридіан»

- Чим унікальний відпочинок на Борнео?
- Кожен гість острова може знайти для себе щось цікаве. Туристів приваблюють безліч національних парків і заповідників, найвища гора в Південно-Східній Азії - Кінабалу, дивовижні печери, центр реабілітації орангутангів (тут знаходяться на лікуванні орангутанги, які отримали поранення при валки лісу, і також проходять реабілітацію тварини з європейських зоопарків), черепахові острова , поселення корінних жителів. У дощових тропічних лісах унікальні флора і фауна представлені неймовірно різноманітно (у тому числі птах-носоріг, носаті мавпи, димчасті леопарди). Тут можна побачити, як розквітають рідкісні чорні орхідеї і найбільша квітка в світі - раффлезия. Для любителів активного відпочинку можна запропонувати дайвінг, рафтинг, джип-сафарі, трекінг.

- Коли саме туди варто вирушати, в яку пору року?
- Найкращим часом для відпочинку вважається період з квітня по жовтень. Сезон дощів зазвичай триває з жовтня-листопада по лютий, дощі йдуть сильні, але короткочасні, що дає туристам можливість відвідувати острів круглий рік.

- Як найпростіше дістатися до Борнео?
- Переліт з України здійснюється через Європу або Арабські Емірати до азіатських столиць (Сінгапур, Куала-Лумпур), потім туристи перелітають внутрішніми авіалініями на острів Борнео.

Похожие страницы