Манагуа - найбільше місто Нікарагуа


Манагуа знаходиться в півдня-західній частині Нікарагуа, в 45-47 км від побереж'я Тихого океану, в долині, що тягнеться від гірського хребта Сьєрра-де-Манагуа на півдні до озера Манагуа (індіанське назва - Холотлан) на півночі. Це зона сейсмічно активній депресії. Над півдня-західним берегом озера Манагуа височіє активний вулкан Момотомбо (1259 м).
Крім цього озера в самому місті ест' ще нескол'ко небол'шіх лагун: Тіскапа, Асососка, Акуалінка. Манагуа було закладено як місто прямокутного, "регулярного", планування в XIX в.

Тому, хто вперше потрапляє в Манагуа, перше, що спадає на думку, - як взагалі можливо орієнтуватися в цьому місті, де тільки великі вулиці мають назви, а на невеликих немає навіть номерів будинків? Та й не тільки гості міста так думають, його житель, письменник Серхіо Рамірес, того ж думки: "Манагуа - хаотичне і вельми незручне для проживання місто". Однак - ось парадокс - населення столиці Нікарагуа тільки зростає, зараз в її агломерації живе майже третина населення всієї країни.

Кращі гіди по Манагуа - літні люди. Вони пам'ятають, де, коли, що стояло в місті до 1972 р, а орієнтуються в основному за двома напрямками: "До озера" (на північ) і "від озера" (на південь). Відстань до потрібного місця відраховується в кварталах, благо це дозволяє робити регулярне планування Манагуа.

Описувати Манагуа і просто, і складно. На 90% місто сьогодні - одноповерхове. Центру в ньому практично немає, номінально центром вважається площа Революції, на ній розташовані Національний палац, муніципалітет і Старий собор, ця площа і основне місце прогулянок городян. Серед визначних пам'яток Манагуа, по суті, тільки одна-єдина має художню цінність. Це Старий собор, що витримав землетрусу і 31 березня 1931 р і 23 грудня 1972 р

Але є в Манагуа і стародавні артефакти. Це сліди людських ступень і лап тварин, видрукувані в застиглої вулканічної лави, виявлені під час будівельних робіт в 1930-х рр. Вони демонструються в музеї Гуеллас де Акуалінка ( "Сліди Акуалінкі"), їм близько 6000 років.

Озеро Манагуа великий за обсягом (60 км в довжину і 32 км в ширину), але здатність до самоочищення воно втратило вже, здається, безповоротно: до сих пір сюди скидаються відходи кавових плантацій, вміст каналізаційних труб міста, ще в 1950-ті рр. в його води з вини фірми «Кодак» потрапила ртуть.

Береги усипані побутовим сміттям. Коли в результаті ураганів, штормів і землетрусів озеро виходить з берегів, небезпечна бруд заливає прилеглі квартали. Але тим не менше ніхто ці берега не покидає, рибу в озері жителі Манагуа ловлять і їдять її, не замислюючись про наслідки. Мимоволі складається враження, що замислюватися - не в їхніх правилах. У своїй книзі «нікарагуанец» поет і драматург Пабло-Антоніо Куадра (1912-2002 рр.) Зазначив такі риси національного характеру співвітчизників, як фаталізм, самоіронія і сарказм.

Манагуанци з цим не сперечаються. Усюди, де за чашкою міцної кави збираються чоловіки, звучать анекдоти про самих себе, особливо популярні про власну лінь і злодійкувато. Не слід шукати тут таку негативну браваду, виклик, це більше схоже на психологічну самозахист не дуже успішних і щасливих людей: в інших країнах Південної Америки працівники з Нікарагуа абсолютно справедливо вважаються самими працьовитими і сумлінними. А на батьківщині, навіть в столиці, вони живуть дуже бідно.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Столиця Республіки Нікарагуа і адміністративний центр департаменту Манагуа, найбільше місто країни.
Дата заснування: 24 марта 1819 р
Столиця Нікарагуа: з 1855 р
Адміністративно-територіальний поділ: 7 округів. До складу міської агломерації Манагуа входять 9 муніципалітетів департаменту Манагуа, а також 30 муніципалітетів інших департаментів Нікарагуа: 4-Гранади, 8 - Карасу, 9-Масайя.
Мова: іспанська.
Етнічний склад: метиси - 69%, нащадки переселенців з Європи - 17%, афролатіноамеріканци - 9%, індіанці - 5%.
Репіrія: католицизм.
Грошова одиниця: кордоба.
Найбільше озеро: манагуа.
Важнейwій аероnорт: міжнародний аеропорт Аугусто Сандіно.

Похожие страницы