Офіційна валюта Тунісу - туніський динар

Офіційна валюта Тунісу - туніський динар. Якщо розглядати курс валют, то 1 динар приблизно дорівнює 1 американському долару (зрозуміло, курс не строго фіксований, а плаваючий).

В обігу перебувають як паперові гроші, так і монети Тунісу гідністю 1 динар і 500, 100, 50, 20, 10, 5 міллімів (в 1 динарі 1000 міллілім).

Цікава особливість - туніські динари однакового номіналу можуть бути різних зразків і істотно відрізнятися між собою як колірною гамою, так і розмірами.

Оскільки митний контроль забороняє ввезення на територію Тунісу національної валюти, то вирушати в подорож краще, маючи в гаманці євро або долари. Ви завжди зможете поміняти іноземну валюту на туніські динари, звернувшись в обмінні пункти, розташовані в холах готелів, у великих магазинах, а також в установах банків.

Крім того, прекрасним варіантом є так звані дорожні чеки. Це - спеціальні куплені в банках України ваучери на певні суми, які без жодних проблем Ви зможете зняти в Тунісі. Переводити найвигідніше (та й простіше) чеки в євро, американських доларах. Не рекомендується брати з собою чеки з українськими гривнями.

Альтернатива готівкових коштів та дорожніми чеками - банківські картки. Не скажемо, що це - відмінний варіант, оскільки деколи виникають труднощі з пошуком банкомату, що пропонує мінімальну комісію, однак для «фінансової підстраховки» частину грошей можна взяти на картці. Рекомендуємо Вам користуватися популярними по всій країні кредитками MasterCard, American Express, Visa, Diners Club.

Найкращим рішенням буде подорож з готівкою сумою не більше 1000 доларів (більше доведеться декларувати), частина з яких для поточних витрат змінюється після проходження контролю, коли інші гроші лежать і на карті, і на чеку.

Вирушаючи в банк для обміну грошей, будьте гранично уважні - години роботи установи варіюються залежно від пори року. Крім того, обідня перерва у працівників банку тривалий, а тому часом роботи найближчого банку найкраще поцікавитися заздалегідь, звернувшись за консультацією на ресепшн готелю.

При обміні грошей на туніські динари, радимо Вам брати довідку - завдяки їй у Вас не виникне труднощів, коли Ви будете обмінювати монети Тунісу на долари перед відльотом додому (нагадуємо, що заборонено ввозити і вивозити з країни туніські динари)

Похожие страницы