По парку вільно гуляти можна лише в світлий час

Африканська природа, в основному, унікальна і екзотична, тільки часто природні умови для тварин і рослин змінюються людьми, тому для збереження флори і фауни створюються заповідники і парки.


У Південній Африці дуже відомий Парк Крюгера, розташований в Південно-Африканській Республіці. Він знаходиться в провінції Мпумаланга, яка відрізняється особливими барвистими пейзажами і дикими мешканцями.

Свою назву парк отримав від творця - Пола Крюгера, який був президентом наявної тоді на цих землях республіки Трансвааль.

Унікальність цього парку проявляється в чому:

він найбільший на материку (площа близько 20 000 кілометрів квадратних);
найбільш старий в ПАР (історія починається з 1898 року, відкритим став в 1927 році);
в ньому величезна кількість тварин.

Національний парк Крюгера входить до складу Парку світу, до якого також відносять:

парк Гонарецхоу (Зімбабве);
парк Лімпопо (Мозамбік).

На всіх цих територіях відсутні державні кордони, завдяки чому дикі мешканці не обмежені в природному переміщенні.
Парк Крюгера в Південно-Африканській Республіці

Замислюватися про збереження природи Африки на півдні стали ще в 1895 році, коли уряд Трансвааля вирішувало, чи створювати заповідник. До 1898 президент Пол Крюгер все ж затвердив подібне рішення, в результаті чого і створили новий Парк Крюгера має мальовничі пейзажізаповеднік Sabie Game Reserve, який через деякий час отримав назву творця.

На заповідних територіях контролювали полювання, щоб зберегти чисельність і види тварин. Національним парком це місце стало в 1926 році, коли до нього приєднали резерват Shingwedzi і довколишні фермерські господарства. Відкрився парк, що отримав вже ім'я Крюгера, в наступному, 1927-му році.

На цих територіях клімат південної Африки є субтропічним. У літній час переважає спека і підвищена вологість. Градусник може показувати понад 35 градусів Цельсія.

Зимовий період інший, тоді в парку сухо, що набагато зручніше для туристів. Погода стає більш м'якою, температура досягає лише 25 градусів тепла. Також час сприятливіші для поїздки сюди й тому, що рослинності набагато менше, ніж влітку, а це означає, що видимість краще. Зимові екскурсії дозволять побачити різноманітних тварин, що приходять щодня на водопої.

Парк Крюгера в ПАР має велику різноманітність в рослинному світу на своїх землях. Тут можна побачити близько 2 тисяч рослин, які ростуть в різних умовах:

степу вельда;
савани;
долини річок;
передгір'я.

Особливо цікавими для мандрівників можуть стати величезні баобаби, звичні тут.

Птахів тут більше 5 сотень видів, з них звернути увагу варто на наступні екземпляри:

птах-носоріг;
буйволовою ткач;
гриф;
пугач-риболов;
дрохва;
орел;
лелека.

Є й такі мешканці:

риби (близько 50 видів);
земноводні (33 види);
рептилії (більше 100 видів).

Леви в Парку Крюгера вільно жівутОднако найбільше приваблюють туристів всілякі ссавці, яких тут майже 150 видів. Чисельність всіх тварин величезна (більше 250 000), в деяких місцях найбільшої на планеті є і концентрація диких тварин.

У Національному парку є представники «великої п'ятірки», причому в значних кількостях:

носороги: білі - 2500, чорні - 300;
слони - 8000;
леви - 2000;
буйволи - 15000;
леопарди - 900.

Також на цих землях живуть численні стада антилоп імпала (102000), блакитних антилоп (14000) і зебр (32000).

На території парку Крюгера можна ознайомитися і з культурою країн Африки адже тут є всілякі пам'ятники, пам'ятки та етнографічні поселення:

пам'ятки археології (254 штуки);
артефакти найдавніших часів (Кам'яного і Залізного століть);
Музей Слонів;
станція торгівлі Albasini Ruins, збережена з 19 століття;
Jock of the Bushveld Route;
Меморіальна Бібліотека, що створена Стівенсоном Гамільтоном.

Зупинитися туристам можна в самому парку, для цього розроблена відповідна інфраструктура - 12 таборів, в який є умови на будь-який смак.

Для найбільшого усамітнення з екзотичною природою підійдуть намету або стоянки для автофургонів. Ті ж мандрівники, які мріють відмінно і комфортно відпочити, зможуть вибрати розкішні котеджі і обладнані будиночки, в деяких з яких є навіть басейни.

По парку вільно гуляти можна лише в світлий час доби, це пов'язано з питаннями безпеки туристів, тому що в цих землях легко ніс до носа зіткнутися з диким хижаком або з тими тваринами, які залучаються до людських осель:

змії;
скорпіони;
летючі миші;
павуки;
щури та миші;
всілякі комахи.

Вільно на контакт підуть бабуїни, антилопи і мавпи, тільки годування людьми для них небезпечно, адже вони прив'язуються до цього джерела харчування, у зв'язку з чим стають некерованими.

Похожие страницы