Коли краще не купувати місцеву валюту

Коли краще не купувати місцеву валюту

Першою на нашому шляху виявилася село золотошукачів, але в неї ми вирішили заглянути на зворотному шляху, віддавши перевагу ознайомитися спочатку з музеєм золота. Музей золота знаходиться трохи далі від села золотошукачів, треба лише пройти 300 метрів і заглибитися трохи в ліс.

Квиток до музею коштує 8 євро, а якщо ви пенсіонер, то відвідування музею обійдеться вам дешевше на 1 євро. Музей відкритий з 9 ранку до 17 години вечора.

Зліва від входу в музей ми бачимо фігуру-пам'ятник старателеві, який присівши навпочіпки намиває золото в лотку.

село золотошукачів

Головна експозиція музею золота була оновлена влітку 2011 року. Вона знайомить з історією лапландського золота: до уваги відвідувачів представлені предмети, фотографії та стенди з інформацією.

Експозиція

Вхід в головну експозицію здійснюється через двері старого адміністративного центру, «знаменитого Култала». Після «Култали» відвідувач може ознайомитися з картами районів родовищ золота і маршрутів пошуково-розвідувальних експедицій в Лапландії. Інша частина головної експозиції присвячена як різним етапам історії золотодобування в Фінляндії, так і легендарним старателям лапландських копалень.

Зразки золота в Танкаваара

За головною експозицією розташовується міжнародний відділ музею. Експонати та золото різних країн світу представлені тут.

Міжнародна експозиція «Золотий світ» представляє історію найбільших родовищ планети. - Від Стародавнього Єгипту до сьогоднішньої Південної Америки, разом понад 20 країн світу. Також відвідувачам надається можливість побачити копію найбільшого у світі алювіально самородка, 72-кілограмового «Бажаного незнайомця», знайденого в Австралії.

самородок вагою 72,02 кг чистого золота, що отримав назву «Бажаний незнайомець»

У будівлі «Хяркяселян култала», побудованому легендарним золотошукачем Хейккі Ківекяс і перенесеному з району Хярькаселкя, знаходиться виставка каменів і мінералів. «Хяркяселян култала» було побудовано в 20-ті роки і служило базою для золото-пошукової компанії «АТ Золото Лапландії». У 1977 році будівлю було перенесено на територію музею і в ньому розташувалася головна виставка музею. Перший камінь у фундамент заклав президент Урхо Кекконен.

Чи не діяла кілька років золота село Танкаваара, знову відкрилася краще колишнього. Золота село була заснована в 1970 році, тут проводяться традиційні змагання Чемпіонату Фінляндії серед золотошукачів.

Похожие страницы