Краща мережа хостелів в Москві

Краща мережа хостелів в Москві

З давніх часів майбутнє покоління людства виховувалося на казках, повір'ях і легендах. Особливо забобонними були і залишаються ті люди, життя яких досі залишаються залежні від неприборканої і примхливої стихії - від океану. Виходячи в море, моряки завжди дотримувалися ряд ритуалів, які могли захистити крихке суденце. І досі можна помітити деякі відгомони минулого в побуті моряків.

Але самим, мабуть, цінним і значущим для них залишається сакральне знання.

З вуст в уста кожен моряк передає несамовиті і жахливі повір'я про таємничі місця, де безслідно зникають кораблі. Одним з таких місць є «Кладовище Атлантики».

На сьогоднішній момент це місце відоме під назвою «Сейбл» - острів "Сейбл. Цей острів ховається і під іншими назвами, серед яких зустрічаються більш барвисті і зрозумілі для всіх:

Траурний (чорний) острів
Острів корабельної аварії
Могильний острів
Пожирач кораблів

Якщо провести семантичний аналіз, то однозначної відповіді ми не знайдемо, оскільки до цих пір ведуться суперечки між філологами про те, як же насправді перекладати слово Сейбл.

Від англійського Sable Island - чорний острів. Чорний колір також асоціюється з траурним кольором, тобто можна провести паралель і сказати, що це також і траурний острів.

Від французького île de Sable - піщаний острів, оскільки sable по французьки означає - пісок.

Що вважати основоположним при поясненні значення слова «Сейбл»?

Ми схиляємося до того, що всі дані цьому острову назви так чи інакше до нього підходять.

Самі посудіть, протягом кількох століть цей загадковий піщаний острів, длинною, близько 42 км і шириною на самій його широкої частини, близько 1,5 км забрав чимало життів. У буквальному сенсі він зміг поглинути тисячі кораблів. На розташованій нижче карті видно, що по всій прибережній зоні острова знайшли свою смерть різноманітні кораблі.


Пояснити, чому кораблі змогли затонути в районі цього острова можна по-різному.

Перше на що відразу ж варто звернути свою увагу, це розташування острова.

Острів Сейбл розташований у північній частині Атлантичного океану, в 180 км на південний схід від Нової Шотландії (Канада порт Галіфакс).

У берегової лінії острова зіштовхуються два головних течії, які значною мірою впливають на погодні умови всієї земної кулі - це, несучий вантаж крижаних вод Арктики Лабрадорское протягом, і теплий могутній Гольфстрім. Завдяки цьому, на острові часто вирує негода, в океані виникають сильні шторми і вири, здатні понести в безодню океану, немов тріску, велике риболовецьке судно. Велику частину часу острів від цікавих очей приховує щільна пелена туману, а в північній його частині повно мілин і рифів. Немов «зубаста паща» якогось морського чудовиська, рифи дбайливо оберігають острів від непроханих гостей.

Наблизитися без побоювання до цього ховається в водах океану «чудовиську» можна лише одного разу, коли, немов за помахом чарівної палички, навколо острова припиняє бушувати негода. Острів, немовби задумавшись над тільки йому одному відомими загадками світобудови, зітхає на повні груди і затихає: припиняють дути сильні вітру, води океану припиняють невдоволено пінитися і клекотіла. Трапляється це в липні місяці, коли на острів можна спокійно висадитися зі шлюпок.

Непрохані гості можуть спокійно ознайомитися з флорою і фауною острова Сейбл, який всупереч очікуванням є жилим.

Похожие страницы