Вибираємо час для поїздки

Вибираємо час для поїздки

Як розпалити багаття - питання нескладне. Досить назбирати сухих гілок, покласти розпал (наприклад зім'яту газету) і в міру розгоряння підкладати дрова побільше. Не використовувати свіжі дерева і не підкладати живі гілки, тільки якщо для диму від комарів. Але насправді багаття мають кілька видів, залежно від їх призначення.

Види багать:


Багаття - Траншея. Цей вид багаття використовується для готування їжі у вітряну погоду. Виготовляється досить просто - виривається траншея такою шириною, що б встановити казанок. Канавка повинна розташовуватися за вітром і мати скіс з навітряного боку. Т.к. раціонально використовується сила вітру, то і витрата дров знижується. А якщо після прогаранія дров накрити яму поліном і тонким шаром землі з травою, то можна зберегти тепло на довго і постіль організувати прямо на місці багаття.

Багаття - Яма. Цей вид багаття теж добре підходить для приготування їжі. Робиться просто - викопується ямка, дно викладається камінням (для кращого збереження тепла), встановлюються дрова і підпалюються.


Багаття - Зоряний. Це долгогорящій вид багаття. Беруться товсті сухі колоди, викладаються зірочкою / віялом і підпалюються з центру. У міру прогаранія просто підштовхуємо їх до центру. Багато туристів люблять цей багаття за його довгий горіння, добре спати біля такого багаття.


Багаття - Нодья. Нодья - такий вид багаття на який доведеться витратити час, але і в замін отримуємо багато чого. Робиться так: Вбиваємо 4 кілочка в землю (ширину і довжину вимірюємо по дровам), викладаємо колоди, можна чередавать сухі з сирими, між колод ложим бересту, папір, загалом розпал, поджигаем знизу. Таке вогнище горітиме дуже довго і з дуже високою тепловіддачею, добре підходить для сушіння

Багаття - Вогнище мисливця. Робиться вкрай легко - укладаються паралельно два великі колоди, так що б можна було поставити казанок або сковорідку, між ними розлучається багаття. Зручний для швидкого приготування їжі.


Багаття - Рефлектор. Цей вид багаття вийшов при змішанні Нодьі і Вогнища мисливця. Дає багато тепла, горить довго, дуже добре прогріває навіть Види багать. Рефлектор
Види багать. Рефлектор

Багаття - Решітка. Беруться два сухі великих колоди, на які у вигляді решітки в декілька шарів укладаються дрова в порядку зменшення. Цей вид багаття добре підходить для сушіння речей, взуття, обігріву людей.

Багаття - Піраміда. Цей багаття дає сильне полум'я. Робиться просто - дрова викладаються пірамідою і підпалюються. Хороший для просушки речей і зігріву людей.

Похожие страницы