Що взяти з собою в Єгипет?

Що взяти з собою в Єгипет?

В давнину східне узбережжя Середземного моря греки називали Фінікією через популярного там кольору тканини - «фенікса», тобто пурпурний, хоча офіційна назва тих місць - Ханаан. Зараз на колишніх фінікійських землях розташувався Ліван.

Фінікія мала масу привілеїв, так як у неї було дуже вдале географічне розташування, вигідні сусіди, шикарна природа, багата корисними копалинами. Там видобувалося велика кількість залізної і мідної руди. Численні ліси були засаджені ліванськими кедрами.


Через постійну полювання в давнину на живність фінікійцям доводилося переходити на інший раціон з великою кількістю рослинної їжі, що стало поштовхом до розвитку землеробства (пшениця і ячмінь стали першими культурами). У наслідок фінікійці навчилися терасове рільництво, вирощуючи необхідну рослинність на гірських схилах.

Доступність мідної руди увінчалася появою селищ, які й займалися тільки нею, люди навчилися ід міді виготовляти різноманітні вироби - від важких сокир до найдрібніших шпильок. Також місцеві жителі вміли поводитися з глиною, а за допомогою гончарного круга і спеціальних горнів для випалу створювалися стародавні шедеври кераміки. Все це дозволило сформувати унікальну фінікійську культуру, потужну і велікую.Многочісленние порти - запорука розвитку фінікійської культури

Наближеність до Середземного моря і двом важливим річковими шляхами Азії - Літані і Аронт, дозволила стрімко розвиватися торгівлі з азіатськими і європейськими країнами, а також з народами північній Африкою зокрема з Єгиптом вдалося налагодити міцні торговельні відносини вже в другому тисячолітті до нашої ери.

У зв'язку з тим, що заморські народи часто нападали на прибережні території, деякі фінікійські міста руйнувалися, однак такі ж трагедії в Єгипті дозволили Фінікії стати більш могутньою.

Крім своїх власних земель фінікійці заслужили авторитет і страх у народів у всьому Середземномор'ї, завдяки своїй агресії і високому рівню суднобудування. Це ж дозволило їм утворити численні колонії на наближених територіях.
Фінікійський культура, кораблебудування, колонізація і торгівля

Фінікійський культура була створена фінікійцями на своїх територіях, у тому числі і колоніях, в 4-му тисячолітті до нашої ери, проіснувала приблизно до 1-го тисячоліття до нашої ери, за своє час встигла стати справді великої, залишила гідне спадщину.

На культуру фінікійців суттєво впливали єгиптяни, греки, а також егейська, ассиро-вавилонська і хеттская культури. Найбільшим надбанням називають фінікійське Консонантне лист, що стало основою для практично всіх сучасних систем письма (буквено-звукового типу).

Даний лист було створено в другій половині 2-го тисячоліття до нашої ери. Є дві версії походження:

на основі біблского складового листа;
з палестинського варіанта протосінайского листи.

На жаль, стародавні тексти літературного та історичного характеру самих фінікійців не дожили до сучасності, проте багато пізніші письменники посилаються на такі твори.

Велике значення фінікійська культура зіграла у розвитку такої науки, як філософія, і зокрема в її анатомістіческом вченні.

Кораблебудування - важлива частина фінікійської культуриТакже фінікійські міста завжди відрізнялися високим рівнем розвитку ремесла. Особливо ставилися до пурпуру - його добували, їм фарбували шерсть і тканини, особливо затребувані керівниками різних країн, з якими велася торгівля. Крім цього фінікійці добре лили метал, чеканили з нього різноманітні вироби, виробляли скло і займалися кораблебудуванням.

Жителі Фінікії прекрасно прикрашали себе і свої житла, для цього використовувалися витончені прикраси тонкої роботи, металеві статуетки, декор зі слонової кістки, розписана кераміка.

Похожие страницы