Російські туристи в Болгарії


Третій рік збільшується відплив туристів з Німеччини, Великобританії та Скандинавських країн з болгарського узбережжя. У той же самий час кількість туристів з Росії продовжує збільшуватися.
У 2011 році вперше російські туристи, обігнавши туристів з Німеччини, зайняли перше місце по відвідуваності Болгарії, коли їх кількість досягла 600 тис. Осіб. Кількість же німецьких туристів, які відвідують болгарські курорти, з 2003 року становить близько 500-550 тис. Осіб на рік.
Однак представники туристичного сектора країни не одностайні в своїх оцінках відливу західноєвропейських туристів з болгарського узбережжя, і заявляють, що їх кількість зберігається.
Найуспішнішим роком для британських туристів став 2006 рік, коли відпочили в Болгарії досягло 350 тис. Чоловік. Однак на цей момент в середньому в рік на болгарських курортах відпочиває близько 300 тис. Туристів з Великобританії. Найбільший спад зафіксований при відвідуванні країни скандинавськими туристами, кількість яких за останні кілька років знизилося на 50%.
"Загальне відчуття - західноєвропейських туристів стає менше", заявив голова Болгарської асоціації готельєрів та рестораторів Благой Рагин. За його словами, вже проводиться аналіз ситуації, після якого буде видно, в чому проблема і що необхідно зробити. Його думку підтримує більшість власників готелів болгарського узбережжя, за даними яких в останні роки спостерігається серйозний спад кількості туристів із Західної Європи. На думку голови Бургаської туристичної палати Івана Іванова, в останні два-три роки спостерігається відплив західноєвропейських туристів, який лише збільшується.
Зовсім іншої думки дотримується представник TUI в Болгарії Валентин Йосиф. Він стверджує, що в останні десять років середня кількість німецьких туристів, які відвідують болгарські курорти, зберігається і одно 500-550 тис. Осіб на рік. "Це наші можливості, і на практиці на сьогоднішній момент ми не можемо залучити більше туристів", заявив Йосиф.
Зниження або збереження одного відносного кількості туристів із Західної Європи призводить до серйозних занепокоєнь в туристичному секторі країни, тому що цей ринок є традиційним для Болгарії.
Однак ще в 2011 році спеціальне дослідження показало, що болгарські курорти починають втрачати основне свою перевагу - низькі ціни. За результатами дослідження стало ясно, що спеціально в Німеччині лідером конкурентних цін на відпочинок вважається Туреччина, а не Болгарія.

Похожие страницы