Відпустка з дітьми в Барселоні


Питання вибору місця для відпустки з дітьми спантеличує багатьох батьків. Хочеться, щоб було море і хороший пляж, м'який клімат, короткий переліт, підходяща для малечі інфраструктура і прийнятні ціни. Міські поїздки при такому наборі компонентів більшістю навіть не розглядаються: ну куди там мотатися? Той же транспорт задуха, загазованість, а головне, абсолютна недоступність головного козиря подібних подорожей - піших прогулянок з оглядом архітектури. Для дітей це дуже втомлює, та й просто нецікаво. Ось і виходить, що до вступу чад в пору отроцтва нашим долею часто стають узбережжя Туреччини, Єгипту або рідного Краснодарського краю. Пора розширити географію.

покататися
Поклавши руку на серце, в світі не так вже й багато великих міст, куди можна везти дитину на відпочинок. Барселона - швидше виняток з правил. І справа навіть не в тому, що летіти сюди відносно недовго (чотири з половиною години, що всього на годину більше, ніж в Анталью, і на півгодини менше, ніж в Хургаду), і не в тому, що в цьому приморському місті можна поєднати безцільне валяння на пляжі з багатющою і різноманітною культурною програмою. Справа в настрої, що охоплює вас, як тільки перед очима постає якусь химерну будову, з яких, здається, Барселона і складається. Можливо, вперше за довгі роки ви щиро здивуєтеся безмежності людської фантазії - точно так само, як ваш маленький супутник. А через пару годин прогулянки раптом зрозумієте, що заборони і межі ми вигадуємо собі самі, і триногий блакитна корова з крилами, що напередодні зобразив ваш юний творець, дивує вас вже трохи менше - в цьому місті закрадаються підозри, що такі тварини дійсно існують. Зате здивування викличе відкриття, що вам абсолютно не доводиться ламати себе, влаштовуючи дозвілля дитини, тому що дитячі музеї можна відвідувати і зовсім без нащадків, отримуючи від цього найдосконаліше насолоду. У Барселоні світ не ділиться на до 16 і старше, він єдиний для всіх, будь то вечірній вихід в хороший ресторан або футбольний матч, який закінчується далеко за північ.

Почати свою культурну програму найкраще з огляду міста. Зробити це разом з дитиною найпростіше, об'їхавши мегаполіс на туристичному автобусі. Система екскурсійних маршрутів тут близька до геніальної. Ви купуєте квиток, на зупинці, позначеної спеціальної стійкою з гігантським оком (наприклад, на площі Каталонії), сідайте в різнокольоровий двоповерховий автобус і, включивши аудіоекскурсію на рідній мові, виїжджаєте в бік найближчої пам'ятки. Там виходите, гуляєте, поки не набридне, після чого повертаєтеся на зупинку і з тим же квитком сідайте в наступний автобус. Кататися можна весь день - в залежності від місця посадки до 20: 00-22: 00. Всього екскурсійних маршрутів три, і разом вони охоплюють всі найважливіші міські пам'ятки. Можна пересідати з однієї лінії на іншу за тим самим квитком. Оглянути всі за день дуже непросто, тому є сенс придбати відразу дводенний квиток, тим більше що другий день в цьому випадку обходиться значно дешевше. Для порівняння: квиток на один день коштує 22 євро для дорослого і 14 євро для дитини, а на два дні - 29 і 18 євро відповідно.

погуляти
З площі Каталонії стартують не тільки маршрути екскурсійних автобусів. Звідси ж до набережної спускається головна туристична вулиця міста - пішохідний бульвар Ла-Рамбла. Уздовж нього тягнуться магазини, кафе, ресторани, готелі, пам'ятки архітектури, музеї та культові місця. Він наповнений газетними кіосками та сувенірними развалами і, так само як наш Старий Арбат, уподобаний вуличними артистами і художниками. Тут неможливо занудьгувати, навіть якщо гуляти по ньому щодня всю відпустку, - кожен раз себе можна буде зайняти чимось новим.

Через протяжності і різноплановості барселонци поділили бульвар на п'ять частин і кожній з них дали своє власне ім'я - Рамбла де Каналетас, Рамбла Птахів і так далі, - внаслідок чого вулицю цілком тепер все частіше називають Лас-Рамблас - у множині. На картах ця «відбиття на відрізки» позначена далеко не завжди, тому при спілкуванні
з місцевими жителями часом виникає непорозуміння.
- Як пройти до Ла-Рамбла? - Питаєте ви у який-небудь тітоньки.
- До якої Ла-Рамбла? - Цікавиться та, ніби вперше чує цю назву (насправді від відповіді будуть залежати подальші вказівки: поверніть за ріг або пройдіть три квартали і поверніть за ріг там).

Пройти бульвар від початку до кінця можна хвилин за 20, якщо ніде не зупинятися.
В кінці свого проходження Ла-Рамбла впирається в монумент Колумба. Неподалік знаходяться хіти сімейного туризму - Морський музей (Museu Maritim) і Акваріум Барселони. Перший знаменитий копією королівської галери XVI століття в натуральну величину, другий - скляним тунелем на дні басейну з акулами. Крім того, з дітьми ще рекомендують сходити в Музей шоколаду і Музей воскових фігур. І якщо з шоколадом все більш-менш зрозуміло, то Музей воскових фігур, Museo de Cera, - то ще видовище. Серед його експонатів є фігури як реальних історичних особистостей на кшталт принцеси Діани або Сальвадора Далі, так і персонажів з книг і фільмів, наприклад Червоної Шапочки, Дон Кіхота, доктора Франкенштейна з його монстром або героїв «Зоряних воєн».

Фігури реальних людей, треба сказати, не завжди схожі на своїх прототипів, більш того - вам часто доводиться довго думати, кого ж вам нагадує той чи інший жовтуватий тип. Так, після кількох хвилин роздумів ви починаєте підозрювати, що рудоволосий трансвестит, що тягне за краватку сивого чоловіка, - це Джулія Робертс в образі красуні Вів'єн. Але, втім, нестачі реалізму навіть починаєш радіти, коли добираєшся до кімнати жахів з її восковими небіжчиками: повішеними, застреленими, обезголовленими і навіть роблять собі харакірі ... Одним словом, славне місце для сімейного відпочинку.

помацати
Музей, який дійсно варто відвідати разом з дитиною, - CosmoCaixa. Він знаходиться в протилежній частині міста, і поїздці туди, мабуть, варто приділити окремий день. CosmoCaixa - заклад абсолютно фантастичне, в якому втрачають голову і діти, і дорослі. Його експонати покликані пояснити пристрій світу через різні галузі наукових знань: біологію, фізику, геологію, астрономію. Наприклад, в музеї на площі приблизно один квадратний кілометр відтворений тропічний ліс Амазонії з його типовою флорою і фауною, дивитися на який через скляну вітрину можна з різних рівнів. Спустившись на перший поверх, ви спостерігаєте, як в мутнуватої зеленій воді плавають якісь гігантські риби. Піднявшись вище, розглядаєте рослини, різнокольорових і, ймовірно, отруйних жаб. А порівнявшись з кронами, якщо пощастить, помітите птахів, вони тут, судячи по звуках, здається, теж водяться. У музеї є і планетарій - в нього пускають по сеансах.

Але найцікавіше - та частина експозиції, яка присвячена законам фізики. Вона ламає звичні уявлення про музей як про місце, в якому нічого не можна чіпати руками. Тут торгують все не тільки можна, а й потрібно, інакше ви просто не зрозумієте, що означають всі ці дивні агрегати. Потрібно тиснути на кнопки, повертати ручки, смикати важелі. Тоді щось починає обертатися, розгойдуватися, блимати, вивергати струменя води або повітря - в загальному, жити, демонструючи і пояснюючи. Таблички розповідають, що саме відбувається, англійською та іспанською мовами. Однак незнання ні того ні іншого не завадить отримати задоволення, бо суть експлозіі все одно в наочності.

Після візиту в Космо-Каіша варто піднятися на Тибидабо - це гора неподалік від музею, з якої відкривається дивовижний вид на Барселону. Тут є дитячий парк атракціонів з колесом огляду і найвища оглядовий майданчик міста - на вершині храму Святого Серця.
До станції фунікулера і назад вниз до найближчого входу в метро возить старовинний синій трамвай. Це один з найбільш розкручених Барселони брендів. Проїхатися на ньому нав'язливо рекомендують практично всі відомі путівники, завдяки чому, пішовши цієї поради, ви будете з ніжністю згадувати годину пік в підмосковних електричках. Отримати задоволення вдасться, тільки якщо ви дивом опинитеся на початку черги і примудрилися зайняти місце на лакованій лавці. Квиток на трамвай в одну сторону коштує 2,4 євро.

повболівати
Про розваги для хлопчиків розмова особлива, тому що в самій Барселоні і її передмісті Монтмело знаходяться дві святині захоплених спортом хлопчаків різного віку - футбольний стадіон Камп Ноу і знаменитий автодром Каталунья, де в тому числі проходять гонки «Формули-1».

Камп Ноу - спорудження легендарне. Побудований в 1957 році, він до цього дня залишається найбільшим стадіоном в Європі. Його трибуни вміщають: 98 000 глядачів, хоча зовні будівля не здається дуже великим. Справжні розміри можна оцінити, лише опинившись всередині. Бажано - прямо на матчі. В ідеалі - коли грає команда Барселони. Каталонські вболівальники, як і всі інші фанати цього виду спорту, не відрізняються вишуканістю мовних зворотів, і тим не менше багато хто приходить на гру з дітьми. При стадіоні відкритий Музей футболу - шанувальникам показують роздягальні, душові спортсменів, колекцію завойованих «Барсою» кубків, предмети одягу і взуття футболістів, а також мультимедійний простір, в якому, наприклад, можна побачити найкращі голи в історії. А ще в музеї Камп Ноу в якості сувеніра можна придбати свежесмонтірованную фотографію себе улюбленого в обнімку із зіркою футболу.

Автодром в Монтмело - місце ще більш вражаюче, особливий світ, в якому швидкість стоїть на чолі всього. Дістатися сюди можна електричкою з вокзалу Sans всього за 23 хвилини. Найближчі змагання відбудуться з 7 по 9 травня і з 2 по 4 липня, однак приїхати можна в будь-який день - по знаменитому автодрому проводять екскурсії.

Барселона
Мова: каталанська, іспанська.
Валюта: євро.
Час: відстає від московського на дві години.
Як дістатися: регулярні прямі рейси до Барселони здійснюють авіакомпанії «Аерофлот» і AirEuropa. Час у польоті 4,5 ч. Квитки туди і назад від 23 тис. Руб.

Похожие страницы