Монастирі озера Тана існують

Це найвищі кам'яні башти, що складаються з цілісного шматка каменю, відомі дослідникам. За мабуть ці споруди носили релігійний характер, точні дати їх побудови та цілі донині невідомі. Відомо, що в 4 му столітті н. е. великий цар езан залишив після себе багато літератури на різних мовах, і там же багато священних писань. Він же ввів зображення хреста на монетах.


У п'ятому столітті до Абіссінію прийшли дев`ять святих. Вважається, що це сирійські вчені-монофізити, вигнані з рідної землі за єресь. Вони привезли на землю Абіссінії багато священних писанні і деякі з їхніх імен мають відношення до відомих монастирям. Саме вони привнесли зразок монастирського укладу в Абіссінію. Аксум досі є святинею для всіх жителів країни і за переказами тут зберігається старозавітний Ковчег Завіту Милосердя. Також цей стародавній центр цивілізації дуже популярний у паломників і туристів різних країн, там же можна спостерігати православні африканські ікони давнини.

У 1150-1220 в країні жив цар Лалібела, що відрізняється своєю мудрістю і праведністю. Він також запам'ятався багатьма чудесами, траплялися в його житті. Наприклад, за переказами йому було видіння, в якому Всевишній заповідав йому видовбати в скелях 11 храмів, що він і зробив. Згодом місцевість з цими храмами була названа ім'ям царя Лалібела. Там існує храми, видовбані в скелях і з'єднані між собою підземними переходами. Церкви ці діють донині і є центром паломництва багатьох віруючих. Практика видовбування храмів у скелях переросла в традицію і по всій гірській території країни тепер існує безліч унікальних церков і скитів.
Святі місця озера Тана

Монастирі озера Тана існують також з незапам'ятних часів. Озеро знаходиться в 400 км від столиці Ефіопії Аддіс-Абеби. За легендами історій Африки перші поселення організували тут ще дев'ять святих прийшли зі сходу. Зараз на островах цього красивого острова знаходяться чоловічі та жіночі монастирі. Монахи і монахині рідко спілкуються з приїжджими, обмежуючись як правило невеликий екскурсією по острову. Монастирські статути тут за старовинним суворі. Дуже шанується дотримання різного роду аскез і постів. У ченців тут мінімум 250 пісних днів у році. Місця тут відрізняються красою і просякнуті молитвою і добротою, і користуються популярністю у християнських паломників всього світу.

Гондар - місто на північному березі озера Тана. Фасілідас Великий першим з правителів облаштував тут свою резиденцію. Він вибудував величезний за тими мірками і дуже незвичайний замок-палац через якого згодом і прославилася вся місцевість. Гондар був столицею впродовж кінця 17 го і всього 18 століть. За цей час місто перетворилося на центр релігійного мистецтва та освіти. Живопис і каліграфія розвивалися тут, заохочувані церквою, чернецтвом і монархом.

Похожие страницы