Знайомтеся, Балі у всій красі

Знайомтеся, Балі у всій красі

Якщо ви вирішили піти на полювання або на рибалку в регіони мало вами вивчені або взагалі невідомі або ви зважилися на такий відчайдушний крок, як піший похід, то поблукати по місцевості, забрести в густий непрохідний ліс, надибати на несподівані і невідомо звідки взялися села і самотньо стоять хатинки це миле діло для туриста. Зрозуміло, якщо ви дослідник, то навмисно полізете в самі нетрі, але, як правило, всіх інших це якось не радує. Що ж робити в такому випадку за умови того, що у вас немає з собою компаса, карти або ж навігатора? Все досить просто. Постараємося зорієнтуватися на місцевості, використовуючи знання, накопичені за довгі роки існування людства.

«Орієнтуватися» (лат. «Oriens») - в буквальному розумінні означає знайти схід, що є важливою стороною горизонту. Для нас вкрай важливо, опинившись з тупикової ситуації, визначити хоча б приблизне своє місце розташування. Для цього варто уважно вивчити місцевість і звернути увагу на великі об'єкти, що знаходяться по близькості (припустимо струмки, річки, озера, невеликі поселення, села і інше).

Йдучи по незнайомій вам стежці, зверніть увагу на її стан, якщо стежка вузька, сильно заросла травою, ледве помітна і на вашому шляху зустрічається велика кількість густих заростей, що ускладнюють подальше просування по стежці, то краще відмовитися від подальшого проходження по ній. Швидше за все, вона дика і не приведе вас до житлової місцевості, а навпаки захопить вас ще далі в глиб лісу.

Якщо ви опинилися в густому лісі і абсолютно дезорієнтовані, то вам допоможуть ваші годинники, які замінять вам компас. Направте годинникову стрілку на сонце. І кут, утворений нею і цифрою 1 на циферблаті, поділіть навпіл, отримана таким чином лінія поділу буде завжди вказувати на південь.

Похожие страницы